Neden Kenetli Çatı Tercih Etmeliyim?

Neden Kenetli Çatı Tercih Etmeliyim ?

Evinizde, iş yerinizde veya çiftliğiniz de yapacağınız yeni  bir alan için çatı örtüsü olarak bir çok sistem vardır. En uygun çatı örtüsünü seçmek için maliyet, kalite, kullanılabilirlik, uygulama süresi, yağışlı ve soğuk havaların etkisine dayanıklılık,  estetik ve modern görünüm gibi bir çok etken dikkate alınır. 

Bu etkenler baz alınarak en fazla fazla fayda sağlayan sistem tercih edilir.  Bütün bu etkenler göz önüne alındığında kenetli çatı sistemi açık ara öne çıkıyor.  

Bir çok işletme sahibi ve çiftlik sahibi kişi kenetli çatı sistemi tercih ederek hem ceplerini düşünüyor hem de çok uzun ömürlü sağlam bir çatı sistemine sahip olmanın mutluluğunu yaşıyor. 

Neden kenetli çatı sistemi tercih etmeliyim sorusunun cevabını şu şekilde verebiliriz:

1 ) Kenetli sistem ile trapezler matkap ile delinmeden, vidalar kullanılmadan ve vidalar  için gerekli ara z profilleri kaynatılmadan bir çatı sistemi montajı yapılır. Bu durum sizi bağlantı elemanları olan vida,  z profili, silikon gibi malzeme maliyetlerinden kurtarırken işçilik süresi de azalmaktadır.

2 ) Trapez altından kenetler ile birleştirilen trapezler üst yüzeylerinden de otomatik bir robot ile kimyasal birleştirme işlemine tabi tutulur. Bu durumda üst yüzeyde hiç bir açık nokta bulunmaz ve maksimum sızdırmazlık sağlanmış olur. Yağışlı günlerde akma, damlama, hayvanlara, makinelere zarar gelmesi gibi olumsuz durumlar oluşmaz.

3 )İstenilen aralıklarda ve genişliklerde kenetli çatı sistemi uygulanabilir. Diğer çatı sistemlerinde belirli ölçülere kadar uygulanan ve sonrası için taşıyıcı kolon inşa etmek zorunda olmadan istediğiniz aralıklarda uygulama yapabilir ve kenetli çatı sistemi sahibi olabilirsiniz.

4 )  Uygulama maliyetine bakıldığında diğer çatı sistemlerine göre oldukça düşük maliyetlere sahip olan kenetli çatı sistemi size külfet oluşturmadan sağlıklı ve uzun ömürlü kullanabileceğiniz bir çatı sistemidir. Ayrıca ağırlıkları bakımından diğer çatı sistemlerinden çok hafif olan bu sistem her hangi bir olumsuzluk durumunda çökmeye sebebiyle vermez.

Bu özellikleri incelediğinizde neden kenetli çatı sistemi tercih etmeliyim sorusunun cevabını kendinize kolaylıkla verebilirsiniz.  Her şeyden önce düşük maliyetli ve çok uzun ömürlü olması neden sorusunun cevabını vermek için yeterlidir.